Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> НАП слага края на онлайн търговията през Еконт
guest1
post Oct 21 2017, 09:39 AM
Post #1

Новак
*

Скоро големите и досадни опашки в Еконт ще са само спомен. Месец октомври се указа много изненадващ за голяма част от търговците изпращащи пратки през куриерските фирми. НАП изпраща писма на всички физически лица, получили четирицифрени суми, през куриерските фирми за 2016г., и ако все още не сте получили такова писмо, то е защото не са стигнали до вас, защото списъкът е много дълъг.
Едни ще кажат" Нека им на всички селски тарикати", други ще кажат " Ама как ще ме закачат мене, за 50-те неща, които съм изпратил, за да си докарам някой допълнителен лев към заплатата?".
Каква е истината, къде е границата между продажбата на 5-те вещи за лична употреба и продажбата на 50-те за страничен доход? Нещата се размиват, граница няма, именно заради това, ви съветвам да пазите всички фактури, стокови, касови бончета и гаранционни карти на вещите, които купувате и смятате да продадете.
За хората, които са изпращали личните си вещи, проблем не съществува, защото те ще могат да покажат документ за телефона, таблета или телевизора, който са купили и впоследствие продали. Остават другите, онези които няма как да докажат на НАП, че не извършават дейност като физически лица в качеството си на търговци и леко са позабравили да подадат данъчната си декларация за Доходи от друга дейност придобити през 2016г. до 30.04.2017г. Срокът за декларирането на доходите от 2016г., изтече и първата сума, която трябва да си подготвите е 500лв., глоба за не подадена в срок ГДД.
Ядосахте ли се? Питате ли се, абе защо пак с малките риби ще пълнят бюджета? Яд ви е, защото виждате как големите вносители ви дават фактура за 100лв, а вие купувате стока за 1000лв., а големи онлайн магазини реализиращи стотици хиляди лева оборот, дори не са регистрирани по ддс или работят с офшорни фирми?
Отговорът драги е НАП, подгони физическите лица, защото не може да стигне до големите риби, а хазната трябва да се напълни!
Е, дойдоха и добри времена за наемодателите във Варна. Те ще се усмихнат, защото ще се възвърне интересът към техните свободни помещения. Търговците с магазинчета по Владислав и Княз Борис, се пренасочиха към онлайн търговията, мислейки, че НАП няма да следи плащанията през куриерските фирми, а каква се оказа тя? НАП вижда всеки лев, получен през Еконт и Спиди от ФЛ и ЮЛ, а ако си бяха стояли в магазинчето на центъра, можеше и да укрият без да искат, пропускайки, случайно издаването на някой и друг касов бон.
Какво да правите сега? Потърсете си счетоводител!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post Oct 21 2017, 09:39 AM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
капитана
post Oct 22 2017, 09:33 AM
Post #2

Напреднал потребител

Според мен тря си мноо тъп (да не ти се управлява вече) да закачаш средната класа, предприемчивите хора, които се опитват да припечелят нещо. Да може би по леко сив начин, но с любезното бездействие/съдействие на държавата през последните няколко години, която до сега го позволяваше. Оказа се, че управляващите само са хвърлили стръвта и сега искат да пълнят хазната с пари от дребните риби.
Тази заложена бомба обаче може да взриви привидното спокойствие в обществото. Приставете си как всички тези майки с детски колички, които всички сме виждали постоянно в офисите на Еконт започната да получават честитки от НАП. Те купуват и продават детски стоки постоянно и много се съмнявам да пазят касовите бележки на всяка дрешка и играчка която са продали em (24).gif
Имам познати получили писма от НАП за 8000 лв. годишен оборот през Еконт, което е нищо. Облагат им оборота като печалба?! Сега се сетете за оборотите на Лукойл, Кауфланд, Метро, Икеа и стотици огромни фирми, които работят винаги на загуба (ха ха ха) и не внасят нищо в държавната хазна. Това е България - държавата на работещите бедни!

+Quote Post
katrinzita
post Oct 22 2017, 10:53 AM
Post #3

Потребител
**

Представете си 100 000 човека, които са укрили по 100 лв. данък - сметнете колко пари са това. Само че тези "дребни риби" са повече от 100 000, а укрития данък най-вероятно е повече от по 100 лв на човек. Законът трябва да е еднакъв за всички - дребни, едри и всякакви други риби. Наскоро НАП погнаха и "големите риби" и техните каси в брой. Оказа се, че има много фирми които декларират от няколко десетки хиляди до милиони лева в брой в касите си. Естествено декларират само на хартия. Реално тези суми не са налични там, а изхарчени от управителите, които вместо да платят данък девидент и да си разпределят печалбата, просто са си харчили фирмените средства за лични нужди...
Да не говорим колко много профили има в OLX и Базар, които продават "маркови" дрехи от aliexpress, като разбира се нямат регистрирани фирми и целият им оборот остава необложен и с една стотинка данък.... Ма те не са виновни, да не са луди да й дават пари на таз скапаната държава, тя какво им е дала.... Ама, ха!
Или поне такова им е мисленето...

+Quote Post
guest1
post Oct 22 2017, 12:39 PM
Post #4

Новак
*

Да, те тръгнаха да проверяват касите, но с предупреждение. Някой да са го хванали с празна каса? Днес казват утре ви идваме на проверка и хоп касата е налична, естествено само за времето на проверката... След това плащат процент за указаната услуга и връщат парите на добрите душички стекли се на помощ.
Броят служителите на НАП банкноти и проблем няма....

This post has been edited by guest1: Oct 22 2017, 12:40 PM

+Quote Post
katrinzita
post Oct 22 2017, 01:05 PM
Post #5

Потребител
**

Опашките в Еконт и Спиди едва ли ще намалеят заради акцията на НАП. Това, което лично аз мисля, че може би ще се случи е, че част от физическите лица ще решат да излязат "на светло", като регистрират фирми и започнат да си плащат данъците, като останалите "балъци", които и в момента го правят. Друга част ще започнат да "разпределят" оборота на роднини и познати - например част от наложените платежи да се изпращат на жената, бабата, майката и др. членове на рода, за да се избегне натрупването на големи обороти на един и същ човек. Трети пък ще си продават пак като физически лица и просто ще знаят, че е добре да декларират ако не всичко, то поне част от парите, които получават от наложени платежи, за да не ги закачат от НАП. Та моето виждане е, че опашките в Еконт ще се запазят, разбира се допускам да не съм права, варианти много, аз за тези се сетих em (24).gif

+Quote Post
guest1
post Oct 22 2017, 02:27 PM
Post #6

Новак
*

Точно заради тези преразпределения на оборота на жената, бабата, майката и др. членове на рода, от НАП са свалили прага и са започнали да гледат и малките обороти. До миналата година са разпращали писма само на физически лица с обороти над 10-20-50 хил.

+Quote Post
viki86
post Nov 3 2017, 03:09 PM
Post #7

Срамежлив

От Еконт съвсем започнаха да се подиграват с хората.
Реших да си подстрига косата, за да я даря на онкоболни жени, но съм от Варна, а трябва да изпратя косата в София. Тъй като нямам възможност да отида в работното време на Еконт, защото и аз работя, помолих мъжа ми да го направи вместо мен, като ме посочи за лице изпращач, все пак аз дарявам косата и ми се искаше да имат моите контакти, но от Еконт са му отказали категорично и са я изпратили с неговите данни. Пратката няма наложен платеж, пари не искам от никого, аз си плащам и доставката. Питам какъв беше проблема? И аз ли съм престъпник, дарявайки коса? em (39).gif

+Quote Post
guest1
post Nov 5 2017, 02:50 PM
Post #8

Новак
*

Защо да сте престъпник? Просто вече не може да се изпраща без лична карта. Това е съвсем нормално, за да няма мърдане с оправдания от сорта на: тези вещи бяха на баща ми, баба ми, дядо ми, аз само им ги занесох до офиса, защото са трудно подвижни... Всеки лев се знае от кого и за кого е! И 20 лева да изкарате облагаеми доходи, трябва да си платите данъци.

И само да вметна, че няма по-голяма глупост от физическо лице действащо в качество на търговец! Ще платите много повече данъци!

+Quote Post
viki86
post Nov 5 2017, 04:26 PM
Post #9

Срамежлив

Къде видя да пише един или 20 лева??? Аз си подарявам косата безплатно. Изобщо четеш ли какво пишат другите? Не съм взимала пари!

+Quote Post
guest1
post Nov 5 2017, 05:14 PM
Post #10

Новак
*

Защо просто не се обадите там където изпращате косата си или на безплатния национален телефон на Еконт? Не мисля, че Вашият проблем има касателство към темата!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Similar Topics

Topic Title Replies Topic Starter Views Last Action
Онлайн пазаруване 1 miha 41 Jan 11 2018, 07:01 PM
Last post by: iveta
Онлайн пазаруване 2 miha 69 Dec 28 2017, 03:27 PM
Last post by: miha
Как да взема кредит онлайн? 2 iveta 97 Nov 29 2017, 08:11 PM