Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Висше военноморско училище "Н. Й. Вапцаров"
nautical
post Oct 2 2008, 11:17 PM
Post #11

Новак
*

Цитат(капитана @ Sep 29 2008, 09:07 PM) *

Бърз въпрос колко моряци познаваш, които не са от страни от третия свят?
(Изключвам офицерския състав)

"Капитане", не знам колко рейса имаш. Моето уважение към хипотетичния ти опит. Познавам много офицери от най - различни националности. Работил съм с колеги от всичките континенти. Не разбирам идеята на "бързия" ти въпрос.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post Oct 2 2008, 11:17 PM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
капитана
post Oct 3 2008, 04:37 PM
Post #12

Напреднал потребител

Колко моряци познаваш, които не са от страни от третия свят?
Въпроса макар и леко риторичен е доста ясен. Това което искам да кажа, е че в момента няма много моряци от европейските страни. Подчертавам моряци - не офицери. А защо е така ти ми кажи em (28).gif

+Quote Post
GW_ICO
post Dec 24 2008, 03:36 PM
Post #13

Новак
*

Защото никой европеец няма да се навие да работи като моряк за по-малко пари от минималната заплата в държавата му. А за страните от третия свят заплатата е примерно 10 пъти над средната. Морския бизнес позволява да се взимат хора от всякакви националности, така че не виждам нещо странно. Ти да си видял някой с висше образование да работи в Адиан или Волф и да обръща боклуджийските кофи в камиона? Същата работа е. Освен това хората не са точно от третия свят, ами по скоро от Филипините и Индонезия. Само ако видиш на картата къде са тези държави ще ти направи впечетление че са на много и малки острови. Това там е основен поминък. И на хубав кораб не може да се качи всеки от тях. Предпочитам да съм на един кораб с работливи. мотивирани и опитни филипинци(специално тях не ги харесва заради отвратителния им нрав) и индонезийци, отколкото с някакви утайки от европейския съюз които не могат да си намерят друга работа.
Вече за офицерския състав е друго. Там заплатите са значително по-големи, над средните за EU. Факт е че има много офицери от "белите държави" които нямат висше образование, но това е положението. Ако емигрираш за да работиш в държава с по-висок стандарт, пак ще е минус, че си имигрант от източна Европа (или далечния изток).

+Quote Post
nautical
post Jan 5 2009, 05:26 PM
Post #14

Новак
*

Цитат(капитана @ Oct 3 2008, 05:37 PM) *

Колко моряци познаваш, които не са от страни от третия свят?
Въпроса макар и леко риторичен е доста ясен. Това което искам да кажа, е че в момента няма много моряци от европейските страни. Подчертавам моряци - не офицери. А защо е така ти ми кажи em (28).gif

Съжалявам, отсъствах за известно време по професионални причини. Виждам обаче, че форумът не е напреднал и това ме кара да мисля, че няма много привърженици. По тази причина се оттеглям. Като последна мисъл искам само да ви напомня, че Морско училище не готви моряци, а офицери, които знаят как да работят с моряците без значение какви са и защо са в морето. Всички, които сте в това училище мислете за себе си като за офицери и се гответе да управлявате корабите с хората, с които разполагате, а не с тези, които бихте желали да имате. ОСНОВЕН ПРИЦИП - и не се оплаквайте - сами сте си го избрали! em (24).gif Сбогом на форума и успех на всички, избрали трудния моряшки път! em (24).gif

+Quote Post
Виктор
post Jan 6 2009, 04:04 PM
Post #15

Напреднал потребител

Цитат
Виждам обаче, че форумът не е напреднал и това ме кара да мисля, че няма много привърженици

Аз го чета с интерес, но няма какво да кажа, защото не това ми е професията. Това обаче е мястото, където мога за науча нещо за моряците и офицерите им от първа ръка...

+Quote Post
nautical
post Mar 26 2009, 11:06 PM
Post #16

Новак
*

Цитат(Виктор @ Jan 6 2009, 06:04 PM) *

Аз го чета с интерес, но няма какво да кажа, защото не това ми е професията. Това обаче е мястото, където мога за науча нещо за моряците и офицерите им от първа ръка...

Ами Викторе, тогава това не е твоят форум. Ако не си католик, не ходи на меси - няма да ги разбереш. Тук може да прочетеш неща, които са чужди за теб и само ще те объркат. По - добре си чети книжките за морето - препоръчвам ти стария Р. Сабатини em (24).gif И без лоши чувства.

+Quote Post
Виктор
post Mar 27 2009, 04:12 PM
Post #17

Напреднал потребител

Съжалявам за последното ти мнение nautical. Пуснах постинга си с уж благородната цел да те задържа във форума, но явно това не е и твоят форум.
Както и да е...

+Quote Post
nautical
post Mar 30 2009, 01:54 AM
Post #18

Новак
*

Цитат(Виктор @ Mar 27 2009, 06:12 PM) *

Съжалявам за последното ти мнение nautical. Пуснах постинга си с уж благородната цел да те задържа във форума, но явно това не е и твоят форум.
Както и да е...

Не исках да те обидя, опазил Бог. И без това действителността ни е нетърпимо нетолерантна. Извинявам се, ако съм накърнил достойнството ти. Просто този форум е беден откъм участници с реален опит в морската професия и няма да ти даде онова, което търсиш. Иначе уважавам интереса ти към професията, макар и да не я практикуваш. Всеки стои на своя остров, но това не пречи да гледа в четирите посоки. Излязох от форума, но не мога да не го следя, защото засяга тема, която ми е близка и грешните мнения объркват хората. За съжаление ние имаме море, но не сме морска нация. По света има много повече румънци, отколкото българи, например, и мен това ме тормози, защото сме генно по - добри и интелигентни, а се затваряме в черупката на онова, което сме изградили над главите си. Заравяме, че има "Южен кръст", "Нос Хорн" и толкова други неща, до които имаме път, но не искаме да стигнем до тях и да ги видим. А съм сигурен, че всеки от нас се чувства "гражданин на света". Жалко е да сме толкова затворени и да си мислим, че сме нещо, което всъщност не сме. Извинявай за отклонението, дължах ти го, за да не останеш с лоши чувства! em (24).gif

+Quote Post
Миро
post Mar 30 2009, 11:27 AM
Post #19

Потребител
**

Цитат(nautical @ Mar 30 2009, 02:54 AM) *

Просто този форум е беден откъм участници с реален опит в морската професия и няма да ти даде онова, което търсиш.

Не е нужно да съм миньор, за да осъзнавам, че да влизам и копая в дупки километри под земята не е мноо готино rolleyes.gif , но факт е че има хора които го правят и съм сигурен, че има такива на които това им харесва.

Така че ако за тебе това че си на кораб е най-хубавата професия, защо не приемеш, че за друг може и да не е така.

Има и друг плюс ученето във Военно морското - мацките lady.gif постоянно висят по оградите и кълват на всичко em (12).gif стига да учиш там em (28).gif

--------------------
Избери Българското! Купувай само български стоки!
+Quote Post
Виктор
post Mar 30 2009, 03:59 PM
Post #20

Напреднал потребител

Ха ха, 12 години съм работил в мината...

+Quote Post

5 Pages V < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Similar Topics

Topic Title Replies Topic Starter Views Last Action
No entries to display

- Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 01:21 AM