Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Да паркираш в Златни Пясъци
капитана
post May 23 2015, 08:12 PM
Post #1

Напреднал потребител

Паркирането в Златни Пясъци ще ви излезе солено във всички случаи!
Просто не ходете там!
Цените за платено паркиране започват от 2 лв. на започнат час.
Цената за "репатриране" (вдигане от паяк) е 60 лв. + 2 лв. на час.

Важно! Няма място където можете да паркирате безплатно!
Няма никакво значение, че няма знак "паркирането забранено".
Няма значение, че има знак "Паркинг".
Няма значение, че сте паркирали в най-забутаното място на Златните и не пречите на никого.
Паякът ще ви вдигне! Паякът ще вдигне колата ви във всички случаи, ако не сте платили паркинг.

Уточнение! Не става въпрос за паркиране на обозначени със забрана за паркиране места, зелени площи или паркиране затрудняващо преминаването на други МПС-та.

Това рекет ли е от страна на фирмата със Софийска регистрация "Тет-61" ЕООД?
Кой позволява на тази фирма да безчинства вече толкова години в Златни пясъци?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post May 23 2015, 08:12 PM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
капитана
post Jun 16 2015, 09:19 AM
Post #2

Напреднал потребител

и от нова телевизия се заеха да нищят тази болна тема.
Вижте тук. Дано да доведат нещата до край!

А къде са Варненските медии?
Ами няма ги! Във Варна няма журналисти има преписвачи. Медиите (особено сайтове) просто преписват (преразказват), вече публикувани новини от централните медии. Но както и да е това е друга тема.

Още веднъж въпроса: Кой покровителства тази фирма?

Този "сладък" бизнес не е за простосмъртни. Той е за избрани! Кой е избрания?

+Quote Post
ivkamel
post Jul 7 2015, 11:54 PM
Post #3

Срамежлив

И на мен ми откранаха чрез системата "паяк" 65лв. Твърдя,че не съм нарушила знаците и маркировката в к.к. "Зл. пясъци". Бях с двете си деца и те станаха свидетели на обидите на който бях подложена и наглото отношение от страна на служителите от наказателния паркинг. Те не пожелаха никакви документи или снимков материал да ми дадат за да удостоверят, че съм нарушила правилата по пътищата. Дадоха ми само касова бележка и това е. Нещата са много сериозни там...Почуствах се рекетирана и безпомощтна..

+Quote Post
st.tomov
post Jul 22 2015, 09:48 AM
Post #4

Срамежлив

Здравейте, снощи аз също станах от групата на рекетираните. Към 21:40 паркирах на уширението до хотел Мелиа (близо до параклиса). Заедно с мен имаше още 2-3 паркирали коли и никакви знаци за забранено паркиране. Знаци имаше, но те се отнасяха за съседните улици. На същото това място съм спирал още десетки пъти, но явно вчера нямах късмет. След като установих, че колата ми я няма, звъннах на номера който е написан на една от съседните табели и разбрах, че колата ми е в другия край на комплекса. След кратък разговор с един таксиметров шофьор разбрах, че и той самия не знае, че паркирането там е забранено и даже той се е измъкнал на косъм. След като ми предложи да ме закара срещу 10лв., аз му отказах и тръгнах пеша към наказателния паркинг. По време на пътя успях да се консултирам и да разбера подробностите, че трябва да ми се представи протокол написан от полицай и това, че мога да искам фактура за "услугата". На наказателния паркинг си видях колата със скоба и огледах за някакви щети. Запътих се към близката будка която беше затъмнена, но вътре се виждаше че има човек. В същия момнет получих подвикване от някакво момче на бариерата което беше нещо от рода на "Еййй, тукаааа... Тукаааа". Понеже за първи път ми се случва и не знам къде какво се прави, тръгнах към него. Оказа се, че момчето просто къса билетчета на бариерата за паркинга и при въпрос от моя страна за фактура и протокол единственото което получих от него беше вдигане на рамене и "Не знам, утре ела за фактура". Друга информация която получих е, че паяка работел само докато имало работа и приключили за днес (към 23:30, повярвайте ми имаше още доста работа). След около още 15 минути разправия накрая видях, че реално от това момче няма какво да получа, реших да си платя като поп, при което на един малък касов апарат с лепенка, написано на ръка "ПАЯК", ми беше издаден бон за услуга репатриране - 60лв. и за паркинг 4лв. В края на краищата се оказа, че в точно онази будка към която се бях запътил е трябвало да отида, но вече били затраряли. След справка в интерен после видях, че има страшно много оплаквания срещу въпросната фирма ТЕТ - 61 ЕООД и това им е честа практика. Не искам да оставям нещата така, но просто нямам нужното време да се занимавам, а и не знам дали ще постигна нещо... Знам определено, че скоро време изобщо няма да стъпя в този курортен комплекс.

This post has been edited by st.tomov: Jul 22 2015, 11:34 AM

+Quote Post
капитана
post Jul 22 2015, 10:54 PM
Post #5

Напреднал потребител

Моята история ...
Паркирах над вечер на място обозначено като паркинг (на мястото на синята кола от снимката). Имаше 4-5 места стандартни + още 4-5 обозначени за инвалиди със съответния знак и синя боя (те са по в дясно и не се виждат на снимката).
Снимката е от следващата сутрин.

Бях принуден да платя 70 лв. за репатриране и паркинг. Служителя се представи като Георги Калчев и с груб тон и заучени фрази бързо ми даде да разбера, че освен да платя друго няма да мога да направя (беше късно вечерта). Така и стана ...
Даде ми някаква хвърчаща бележка и касов бон без протокол с описание, акт или нещо за което мога да се хвана и да обжалвам.
Почувствах се като ограбен, безпомощен и унизен.
Ако и вие сте попаднали в такава ситуация, моля пишете ... не се примирявайте с рекета, нека поне гласност да дадем, а може и нещо повече да стане!

+Quote Post
pararararam
post May 23 2016, 05:32 PM
Post #6

Срамежлив

Дичката, Комбара, Лайняра....
Докога Те ще ни управляват.
Днес и моята кола беше вдигната. 76 лева... представяте ли си? Чудесен уикенд! Нямам думи...

Водете дела! Вижте в нета - пълно е със спечелени дела срещу ТЕТ-61. Олигофрени!!!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Similar Topics

Topic Title Replies Topic Starter Views Last Action
Дискотека В.Търново на Златните Пясъци-въпрос 4 GLARUS66 4,611 Feb 27 2020, 03:25 PM
Last post by: linkmystica
Ретро коли на рали „Златни Пясъци" класик 0 admin 3,894 May 12 2012, 03:20 PM
Last post by: admin
Апартамент на златни пясъци 2 nuni 3,510 Aug 27 2011, 05:41 PM
Last post by: nuni
Автобусни линии ЖП гара - Златни пясъци? 3 Wlad 4,321 Jun 7 2010, 06:06 PM
Last post by: Iako
ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ/КИ В МАГАЗИН ЗА ДРЕХИ ЗА ЗЛ.ПЯСЪЦИ, НЕСЕБЪР И СЛ.БРЯГ 0 maxconsult 2,823 May 9 2008, 03:57 PM
Last post by: maxconsult

- Lo-Fi Version Time is now: 28th October 2020 - 06:57 AM