Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Висше военноморско училище "Н. Й. Вапцаров"
regular
post Apr 4 2013, 08:05 PM
Post #41

Срамежлив

Цитат(Миро @ Apr 4 2013, 09:24 AM) *

Всеки сам си избира професията и начина на живот.
Мисля че дадохме различни гледни точки и всеки може да прецени за себе си.
Това което ме подразни е че обиждаш, но това е разбираемо, като се има предвид професията ти и съответно липсата добри на социални умения.

Много бързо ги определяш социалните умения, всъщност не съм капитан. Твойте социални умения сигурно са невероятни като си говориш с хлебарките ходещи в панелката ти. Сипвай газ за 5 лева, ядосвай се ,че ти взимат 20 лева за смяна на 4 гуми, аз повече тук няма нито да влизам нито да пиша, ако искаш ми пиши лично съобщение да пием по едно кафе, но от мненията ,които прочетох си личи, че си мега смотаняк, попринцип с такива не разговарям, но може да направя компромис.

Ако това да си обиколил целия свят и си говорил с различни хора от различни държави и етноси, те прави човек без социални умения здраве му кажи.
Ако искаш да ми кажеш нещо ми пиши на лично все пак, защото няма да мога да го видя тук, а иначе ще ми прати мейл, сладур.

This post has been edited by regular: Apr 4 2013, 08:17 PM

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post Apr 4 2013, 08:05 PM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
Миро
post Apr 5 2013, 06:57 AM
Post #42

Потребител
**

em (24).gif не спираш да обиждаш. Сигурно така се чувстваш силен и значим ...
Не бих си губил времето с теб при никакви обстоятелства, като изключим няколкото минути за които пиша тук. Просто ми е забавно, как с всеки пост си личи колко си зле. Няма да ти пиша и ЛС, защото нямам лично какво да ти кажа. Пиша в този обществен форум, защото всичко се вижда и хората сами могат да преценят кой крив и кой прав.

Тези няколко минути, които отделям на малодушни, меркантилни комплексари са с превантивна цел - децата да не стават такива. Защото ценностите много се промениха и стоенето в затвор (защото кораба е затвор) само заради пари е много неразумно. Води до оскотяване, озлобление и като цяло нещастие.

--------------------
Избери Българското! Купувай само български стоки!
+Quote Post
regular
post Apr 5 2013, 11:49 AM
Post #43

Срамежлив

Цитат(Миро @ Apr 5 2013, 07:57 AM) *

em (24).gif не спираш да обиждаш. Сигурно така се чувстваш силен и значим ...
Не бих си губил времето с теб при никакви обстоятелства, като изключим няколкото минути за които пиша тук. Просто ми е забавно, как с всеки пост си личи колко си зле. Няма да ти пиша и ЛС, защото нямам лично какво да ти кажа. Пиша в този обществен форум, защото всичко се вижда и хората сами могат да преценят кой крив и кой прав.

Тези няколко минути, които отделям на малодушни, меркантилни комплексари са с превантивна цел - децата да не стават такива. Защото ценностите много се промениха и стоенето в затвор (защото кораба е затвор) само заради пари е много неразумно. Води до оскотяване, озлобление и като цяло нещастие.

Да обикаляш цял свят и да разгледаш различни държави, ако е затвор здраве му кажи. Предпочитам в такъв затвор отколкото роб като теб. За мен затвор е гнусния панел, в какъвто никога не съм живял, това е затвор. Поне като се върне човек за 4 месеца си живее ктао цар, за разлика от това да чакаш мизерни отпуски по 10 дена, в които не можеш да отидеш никъде, защото не ти стигат парите.
Хората ,които ходят да бачкат в чужбина като роби за мизерни пари и да пращат на децата си тук, не са в затвор ,но това да си капитан е все едно си затворник , нали ?
Студентите, които ходят да работят също като роби в САЩ, за мега мизерните пари, като мият кенефи не са в затвор ,нали ?
Да работиш от 8 до 5 е все едно си в затвор, връщаш се изморен като куче от работа и тая събота и неделя не знам,за какво ти стига, докато за 4 или 6 месеца можеш да отидеш къде ли не без да си бройш стотинките.
И между другото, ако завършиш такава специалност не е задължително да плаваш, можеш да работиш тук 3 дена почиваш 1 ден работиш и пак взимаш повече пари от 70% от българите и си си тука.
Да не говорим ,че можеш да си развиеш собствен бизнес без да теглиш кредити, и после да се чудиш как да ги връщаш. Всеки сам си избира, някой не желаят 40 години да изплащат апартамент, а предпочитат да си го купят за 1 година.
Извинявай ,ако съм те обидил, не целя това , но найстина въобще не си в час em (24).gif С тази професия не си обречен да стойш цял живот в мизерната България, ставаш гражданин на света, аз нещастен офицер не съм видял.
Много по готино е да учиш икономика и ако нямаш някой "чичо" се чудиш какво да правиш. Доста завистлив народ сме ,ама какво да се прави.

This post has been edited by regular: Apr 5 2013, 11:52 AM

+Quote Post
skidulls
post May 6 2013, 08:33 PM
Post #44

Срамежлив

Преди няколко деня си подадох документите за Студент(не Курсант).Първата специалност ми е Мениджмънт на водния транспорт , кандидатствам с оценката от матурата по Английски език.Някой можели да ми каже какви са максимални-минални балове за миналата година.Няма как просто да ходя на изпит защото съм от другия край на България,работя и просто нямам време за изпит по математика.Ако някой има малко информация за това с какъв бал са влизали нека ми сподели , дори и на лично да е .Благодаря.

+Quote Post
dakata
post Jun 9 2013, 12:11 PM
Post #45

Срамежлив

Голям ли е наплива от кандидат-студенти тази година, а миналата година имало ли е незапълнени места поради малък наплив? С какъв бал може да се влезе, без значение дали по първо, второ или трето желание(с две думи какъв е минималният бал, с който може да се влезе)?

+Quote Post
black_cherry
post Jun 10 2013, 07:07 AM
Post #46

Срамежлив

Цитат(dakata @ Jun 9 2013, 01:11 PM) *

Голям ли е наплива от кандидат-студенти тази година, а миналата година имало ли е незапълнени места поради малък наплив? С какъв бал може да се влезе, без значение дали по първо, второ или трето желание(с две думи какъв е минималният бал, с който може да се влезе)?

Според мен още е рано да се каже колко са желаещите, но и си мисля, че надали някой от компетентните в морско училище, е седнал да чете точно този форум. Мога само да кажа, че няма минимален бал, всичко зависи от кандидатстващите или иначе казано - те слагат летвата.

ТУК можете да се запознаете с условията на кандидатстване.

УСПЕХ em (37).gif

+Quote Post
тони
post Jul 28 2013, 11:27 PM
Post #47

Срамежлив

Здравейте! Имам един въпрос към хората запознати с Военноморското училище? Искам да запиша магистър, но в сайта им не намирам специалностите! Ако някой знае ще съм му благодарна да сподели! Благодаря Ви предварително!

+Quote Post
ivo_vn
post Oct 31 2013, 08:43 PM
Post #48

Срамежлив

Здравейте, колеги!

Смятам да записвам КММ (КОРАБНИ МАШИНИ И МЕХАНИЗМИ), понеже не съм запознат с учебния материал и ме интересува, до кога се учи висшата математика? em (38).gif През всички семестри ли се учи?
Понеже съм скаран с математиката и то доста за жалост... em (39).gif
Нека някой със тази специалност да сподели нещо за нея.. да каже трудна ли е като цяло? rolleyes.gif

+Quote Post
windway
post Jul 16 2014, 09:59 AM
Post #49

Срамежлив

Здравейте, виждам, че темата се е застояла малко. Тази година ще съм студент в ВВМУ и ще се радвам като намирам полезна информация за университета и учебните материали.

+Quote Post
windway
post Jul 16 2014, 10:57 AM
Post #50

Срамежлив

И като за начало, бих искал да попитам някой дали има учебници и помагала свързани със специалност - корабоводене?

+Quote Post

5 Pages V « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Similar Topics

Topic Title Replies Topic Starter Views Last Action
No entries to display

- Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 12:43 AM