Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Висше военноморско училище "Н. Й. Вапцаров"
капитана
post Mar 15 2007, 04:08 PM
Post #1

Напреднал потребител

Висшето военноморско училище "Н. Й. Вапцаров" е най-старото техническо учебно заведение в Република България, а неговата история и настоящата му дейност го утвърждава като най-авторитетния център за подготовка на морски кадри.

Традициите в българското морско образование датират от 1881г., когато се открива Морското училище - първото техническо учебно заведение в България за обучение на машинисти и огняри.

От 03.12.1904 г. то е вече Машинно училище при флота - средно техническо училище за обучение на механици за военния и гражданския флот, държавните железници, въздухоплаването и др.

През 1942 г. се преобразува във Военноморско на Негово Величество училище с шестгодишен гимназиален и висш курс на обучение: във Висшия навигационен отдел се подготвят специалисти с висше специално морско образование, а във Висшия технически отдел (от 1943 г.) - и кадри с висше специално морско техническо образование.

През 1949 г. приемник на българската морскообразователната традиция става Народно военноморско училище "Никола Йонков Вапцаров", а от 1956 г. на училищетое даден статут на висше инженерно морско учебно заведение и неговото име е Висше народно военноморско училище "Н. Й. Вапцаров".

От 1991 г. името на училището е Висше военноморско училище "Н. Й. Вапцаров".

Понастоящем ВВМУ "Н. Й. Вапцаров" разполага с необходимата материална база, включително уникални тренажори, и високо квалифицирани преподаватели за осигуряване подготовката на офицерски кадри за военноморските сили и гражданското корабоплаване, и на кадри с висше образованияе за морската индустрия.

Учебните му планове и програми са разработени в съответствие с всички международни изисквания.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post Mar 15 2007, 04:08 PM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
GW_ICO
post Aug 27 2007, 12:41 PM
Post #2

Новак
*

Уча там и не отиват на добре нещата. Увеличиха 2 пъти приема, но няма кандидати, даже не можаха да си запълнят докрай местата. Т.е. само Навигацията и ЕФП си запълниха бройките, може би и радиоелектрониката. Въпроса е че всякакви идиоти влизат, дано ситото след първи курс да продължава да е толкова ситно, иначе престижа на ВВМУ ще падне доста. Проблем номер едно е че няма пари, всяка година намаляват бюджета. Тази година нямахме плаване защото... нямаше пари за гориво за учебния кораб. Единственото хубаво което се сещам в момента е че има огромно търсене на такива кадри, затова и увеличиха приема, но като че ли не е това начина. Трябва да се популизира морско училище. Аз като кандидатствах изобщо никаква информация.... трябваше да питам хора които учат там или са го завършили. Като се има предвид че повечето младежи са дезориентирани, слабо се интересуват, по интуиция бягат в СУ, ТУ вн/сф, винса и унсс, няма откъде да дойде този интерес.

+Quote Post
капитана
post Aug 27 2007, 08:10 PM
Post #3

Напреднал потребител

Не знам rolleyes.gif
Като се има предвид, че ще стоиш на някакъв кораб като в затвор, ограничаваш се с няколко човека с които си говориш (докато си на рейс), като се върнеш, не знаеш дали приятелите ти са истински или са край тебе, защото черпиш уиски, и накрая знаеш, сигурен си, че женати ти изневерява!
Може и да знаят, какво правят кандидат студентите! em (28).gif

+Quote Post
GW_ICO
post Aug 28 2007, 08:25 AM
Post #4

Новак
*

Тези неща от личен опит ли ги знаеш... А кандидатстудентите изобщо не знаят че тази сграда с чепа отгоре е алтернатива за висше образование. Нямат идея за положителните страни.. а за това че жена им ще се проебе... го научават след като почнат да мислят за семейство. И все пак не мисля че е задължително.. особенно ако има дете. Аз си имах сериозна приятелка, даже си мислих за местене в меито КСТ разни такива работи които да ме отдалечат от този начин на живот... сега си нямам и ми пука за много малко неща... поне се печелят някакви пари. А и не е казано че като завършип морско училище можеш само с рейсове да се реализираш, само навигацията са обвързани с това.

+Quote Post
Savov
post Oct 21 2007, 05:47 PM
Post #5

Срамежлив

Абе кажете нещо по-подробно за Морското!Мен лично ми е мечтата туй нещо! em (8).gif

--------------------
Champions of Europe 77' 78' 81' 84' 05'

+Quote Post
LazioVai
post Jan 10 2008, 10:17 PM
Post #6

Срамежлив

Може ли някой да ми даде информация за изпитите. По точно за Математика че там е донякаде проблем- с каква минимална оценка има вариант за влизане. И за физическия за кандидат-студенти тичането влиза ли ,защото гледам че пише в сайта , за курсанти влиза тичане за кадидат-студенти не .

+Quote Post
GARABED
post Jun 6 2008, 08:42 AM
Post #7

Срамежлив

Цитат(LazioVai @ Jan 10 2008, 11:17 PM) *

Може ли някой да ми даде информация за изпитите. По точно за Математика че там е донякаде проблем- с каква минимална оценка има вариант за влизане. И за физическия за кандидат-студенти тичането влиза ли ,защото гледам че пише в сайта , за курсанти влиза тичане за кадидат-студенти не .

тъпо ми е бе ебати

Цитат(Savov @ Oct 21 2007, 06:47 PM) *

Абе кажете нещо по-подробно за Морското!Мен лично ми е мечтата туй нещо! em (8).gif

абе един от бившите шефове на морското не беше ли любовник на Антонина Стоянова и тя не идваше ли ден през ден при него а пък КУРсантите чистеха ли чистеха...........Какво ти трябва да ходиш там и да чистиш бе салага

+Quote Post
мария
post Jun 17 2008, 04:59 PM
Post #8

Новак
*

И все пак, ако някой е решил да си има жена и деца, а в момента му предстой да кандидатства там... по-добре да се откаже.
Като жена ви казвам: ще ви се лепят само заради парите.
Няма смисъл да си цял живот в един голям Биг Брадър, да виждаш хора веднъж или два пъти месечно на пристанищата, да ходиш по проситутки(само ще припомня и за болестите), приятелите вече някой ги спомена. Почти 100% от моряците стават алкохолици, когато се приберат се адаптират трудно и побъркват семействата си, общуването става непоносимо. Да не говорим как ти се отразява на здравето. Парите вече не са толкова добри колкото си мислят момченцата и колкото са били преди години. И най-якото е, че се качваш на кораб, на който има примерно и норвежци. Един прекрасен ден норвежеца ти разказва как е напуснал училище на 15 години, защото не му се е учило, поработил е разни работи и към 20-23 годишен е отишъл да пътува. Тоя човек е прост колкото си искаш, див неандерталец, който живее на едни голи чукари и взема повече пари от теб, който си учил няколко годинки, за да се лашкаш с него на кораба.
Описах прекрасната, романтична обстановка, която най-вероятно отблъсква младите хора от ВВМУ.

+Quote Post
nautical
post Sep 28 2008, 09:04 PM
Post #9

Новак
*

Ако вече не си кандидатствал и не си приет - направи го! Ще получиш международно признато образование и ще си търсен специалист - в света не достигат повече от 40 000 кадри em (24).gif

Цитат(мария @ Jun 17 2008, 05:59 PM) *

И все пак, ако някой е решил да си има жена и деца, а в момента му предстой да кандидатства там... по-добре да се откаже.
Няма смисъл да си цял живот в един голям Биг Брадър, да виждаш хора веднъж или два пъти месечно на пристанищата, да ходиш по проситутки(само ще припомня и за болестите), приятелите вече някой ги спомена. Почти 100% от моряците стават алкохолици, когато се приберат се адаптират трудно и побъркват семействата си, общуването става непоносимо. Да не говорим как ти се отразява на здравето. Парите вече не са толкова добри колкото си мислят момченцата и колкото са били преди години. И най-якото е, че се качваш на кораб, на който има примерно и норвежци. Един прекрасен ден норвежеца ти разказва как е напуснал училище на 15 години, защото не му се е учило, поработил е разни работи и към 20-23 годишен е отишъл да пътува. Тоя човек е прост колкото си искаш, див неандерталец, който живее на едни голи чукари и взема повече пари от теб, който си учил няколко годинки, за да се лашкаш с него на кораба.
Описах прекрасната, романтична обстановка, която най-вероятно отблъсква младите хора от ВВМУ.

Аз съм един от тези, които според теб трябва да са станали алкохолици. Имам и деца, които не избраха морската професия, но пък имах възможност да изуча и да поемат свой път е живота. Работя с филипинци, не с норвежци. Чувстваме се като хора с общи съдби. От какви комплекси всъшност страдаш?

Цитат(мария @ Jun 17 2008, 05:59 PM) *

Ау, горкото вундеркиндче, то родено за професор, пък отишло в морето em (13).gif

Цитат(GARABED @ Jun 6 2008, 09:42 AM) *

тъпо ми е бе ебати
абе един от бившите шефове на морското не беше ли любовник на Антонина Стоянова и тя не идваше ли ден през ден при него а пък КУРсантите чистеха ли чистеха...........Какво ти трябва да ходиш там и да чистиш бе салага

Не се занимавйте с работи от миналия век, гледайте напред. Вземете си дипломите от Морско училище и светът е в краката ви. Не се шегувам, това е началото на коридор с много разклонения. Питайте, ще ви кажа em (24).gif

+Quote Post
капитана
post Sep 29 2008, 08:07 PM
Post #10

Напреднал потребител

Цитат(nautical @ Sep 28 2008, 10:04 PM) *

Питайте, ще ви кажа em (24).gif

Бърз въпрос колко моряци познаваш, които не са от страни от третия свят?
(Изключвам офицерския състав)

+Quote Post

5 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Collapse

> Similar Topics

Topic Title Replies Topic Starter Views Last Action
No entries to display

- Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 01:48 AM