Регионално търсене - Варна
IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Кето диета
forlifebg
post May 4 2020, 01:42 PM
Post #1

Срамежлив

Кетонна/кето диета представлява нисковъглехидратна диета, като има различни видове кето диета чиято цел е да вкара тялото ни в състоянието на кетоза. Човешкият организъм е изключително адаптивен, поради тази причина организмът на почти всеки един от нас е "свикнал" да извлича енергията от която има нужда, от въглехидратите, които ние приемаме. Кетозата е процес на извличане на нужната енергия на нашето тяло основно от мазнини и протеини, а не от въглехидрати. Именно и това е причината преходът между тези две състояния на тялото понякога да не е много лесен и приятен. При адаптацията тялото ни е подложено на стрес, за това и понякога се наблюдават страничини ефекти като разтроен стомах, проблеми със съня и други. За да вкараме тялото си в кетоза има определени позволени и забранени кето храни, които трябва или не трябва да приемаме.
Ето и някои от позволените храни:

- Месо, въпреки че приемат на месо е позволен той трябва да остане контролиран, и не в големи количества, поради причината че месото е протеин, а неизразходваните протеини могат да се превърнат в глюкоза, която е въглехидрат

- Риба и морски дарове, приемът на риба е изключително полезен при спазване на кето режим. Все пак избягвайте паниране и пържене, защото това добавя допълнителни въглехидрати

- Яйца

- Натурални мазнини, по- голямата част от мазнините при кетонната диета идват от горе споменаните продукти, но е важно и те да бъдат набавяни и от натурални мазнини като зехтин и кокосово масло.

Ето и някои от забранените храни при спазване на кето диета:

- тестени издели от бяло и пшенично брашно

- картофи и ориз

- плодове, с изключение на бери плодове като ягоди, малини, боровинки и т.н.

- газирани напитки, всякакъв алкохол и фрешове

This post has been edited by forlifebg: May 7 2020, 08:23 PM

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Googlebot
post May 4 2020, 01:42 PM
Post #

Реклами от Google

Quote Post
linkmystica
post May 6 2020, 06:24 PM
Post #2

Напреднал потребител

Баща ми пробва кето диетата и остана много доволен от резултата

+Quote Post
cyberpunk00
post May 17 2020, 02:27 PM
Post #3

Потребител
**

Абе диетата водеща до кетоза е супер добър метод и много хора вече отслабнаха така. Вярвам, че всеки от нас има такива познати. Аз също съм го пробвал,но има определени щети върху стомаха например. Така да го кажем - запек. Хубаво е да се взимат хранителни добавки, които да спомагат за чревната флора. Аз лично намерих моето решение в този онлайн магазин и съм доволен. Имат доста продукти под марката Now, която е доста добра.

+Quote Post
kinggod
post May 18 2020, 04:40 PM
Post #4

Потребител
**

Редовно си поръчвам кето десерти от Rawcakes. Невероятно вкусни и винаги пресни бонбони. Препоръчвам!

+Quote Post
optimeon
post Jun 7 2020, 04:30 PM
Post #5

Напреднал потребител

Мерси за препоръката

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic