Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Велосипедна алея
Форум Варна > Варна > За Варна и варненци
капитана
Идеята (най общо).

Да се направи вело алея от центъра до кварталите.

Плюсовете:
  • Безопасно предвижвате с велосипеди от кварталите към центъра и обратно.
  • Облекчаване да автомобилния трафик.
  • Съчетаване на полезното с приятното (спестяване на средства и спортуване).
Очаквам да обсъдим възможностите, да конкретизираме искането, да предприемем необходимите действия за да се осъществи тази идея и да се похвалим с нова придобивка на пролет в нашия град.

em (37).gif
jordan_rusev
супер идея , аз съм за велосипедите
капитана
Добра новина! em (12).gif

Първата алея за движение на велосипеди във Варна ще бъде изградена в началото на 2007-а година. Тя ще е дълга 5 километра. Началото й ще бъде на площадчето зад общината, а продължението - по бул. "Сливница", през район "Младост", до кв. "Владиславово". До няколко месеца се очаква да бъдат готови проектът и разчетите за точната ширина на алеята и цената, която тя ще коства на хазната. Тогава ще стане ясно и коя фирма ще положи основите на веломрежата в туристическа Варна. Това обяви кметът Йорданов. Втората велоалея също е фиксирана като маршрут, но все още не е ясно кога и с какви пари ще бъде изградена. Тя ще тръгва от езиковите гимназии, ще преминава през приморския парк и ще стига до сградата на община Варна. Целта на първите веломаршрути е да покриват максимален брой училища, обясни Йорданов.

em2 (1).gif em (37).gif em (19).gif

Отдавна се говореше за това явно ще стане работата. em (24).gif
Виктор
И? Използва ли се велосипедната алея? rolleyes.gif
партийко
Цитат(капитана @ Dec 16 2006, 05:21 PM) *

Идеята (най общо).

Да се направи вело алея от центъра до кварталите.

Плюсовете:
  • Безопасно предвижвате с велосипеди от кварталите към центъра и обратно.
  • Облекчаване да автомобилния трафик.
  • Съчетаване на полезното с приятното (спестяване на средства и спортуване).
Очаквам да обсъдим възможностите, да конкретизираме искането, да предприемем необходимите действия за да се осъществи тази идея и да се похвалим с нова придобивка на пролет в нашия град.

em (37).gif

Цитат(Виктор @ Mar 9 2008, 07:33 PM) *

И? Използва ли се велосипедната алея? rolleyes.gif

angelovarna
Виждал съм да я ползват ... двама, веднъж преди месец и половина.
Някои шофьори си позволяват да спират върху въпросната алея, има и пешеходци, които я ползват. em (28).gif
капитана
Как да я ползвам!?!
Те я направиха 1 километър в самия център на Варна! От Нептун до Севастопол - смях em (1).gif А всъщност проблема е как с колело да стигна до този център, от кварталите.
То в центъра с тези задръствания едва ли ще ме блъсни някой. Обаче да караш колело по Владислав, Сливница или Цар Освободител трябва да си камикадзе!
Миро
Да бе егати тъпата алея ... алоууу кмета за кво плащам аз бе! За къв *** я направихте само по центъра! Направете я до кварталите!
Не е вярно, че спират колите по нея, аз колко пъти се опитвам да спра на нея, ама не става, много висок бордюра ... поне за паркинг да ставаше em (39).gif
Виктор
Просто трябва да се прави. Решава се и се прави велосипедна алея. Даже не една, няколко може да се правят. Щом не се прави - значи не са решили да правят. Само приказват.
Marangoza
Май ,че взеха и опапаха паричките а на нас остана един гол х........и кратко em (27).gif

Малко се връщам назад за да припомня на Варненци
- 19.07.2007 г. - Кметът прави първа копка на велоалея - До 15 септември трябва да бъде готова първата отсечка на бъдещата велоалея - от градинката пред Регионалната библиотека до Морската градина. Дължината на трасето е 1,5 км и ще “глътне” 550 000 лева от общинската хазна. Това заяви вчера кметът Кирил Йорданов, който направи първата копка . Съмнявам се за това растояние дали наистина е толкова - от градинката пред Регионалната библиотека до Морската градина = 1.5км.

- Забележете скъпи съграждани!
За 1.5км - 550 000 лв. - О майн год !!! Ужас и безумие ! Ето сметнете колко пари са откраднати за велоалеята до Владиславово!

P.S.
Този форум май се поддържа само от Капитана ,Миро и Виктор ! Иначе кибици много :-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.